Divorțul care a luat lumea prin surprindere: Cu ce se confruntă Andreea Popescu după ce s-a despărțit de tatăl copiilor ei, Rareș Cojoc. După o perioadă în care a preferat discreția, Andreea Popescu a oferit primul interviu legat de schimbările recente din viața ei. A vorbit despre divorțul de Rareș Cojoc, tatăl celor trei copii ai ei, dar și despre emoțiile pe care le trăiește în această perioadă dificilă.
După anunțul divorțului, Andreea Popescu a ales să păstreze discreția și nu a mai oferit declarații în presă, deși fanii au rămas cu numeroase întrebări. Interesul public a fost cu atât mai mare cu cât, în spațiul online, au circulat diverse zvonuri privind posibile motive ale separării, inclusiv speculații legate de o presupusă infidelitate. În acest context, o reacție din partea sa a fost îndelung așteptată, mai ales pentru a aduce clarificări și a oferi propria perspectivă asupra situației.
Andreea Popescu rupe tăcerea după divorțul de Rareș Cojoc
În primul interviu acordat după această perioadă dificilă, Andreea Popescu a vorbit deschis despre stările prin care trece și despre procesul de vindecare, mărturisind că lucrurile încep, treptat, să se așeze.
„A fost o perioadă mai dificilă, într-adevăr, nu mai aveam poftă de mâncare, eram așa, în modul de supraviețuire, nu mai aveam poftă deloc de mâncare. Fiecare etapă are perioada ei și va fi bine. Sunt mai bine, în fiecare zi sunt puțin mai bine’, a declarat Andreea Popescu pentru Spynews.ro.
„La un moment dat o să ajung atât de bine încât să pot da sfaturi. Momentan nu pot să dau niciun sfat, aș vrea să primesc, dacă se poate. Îmi place să mă încarc cu tot felul de povești ale altor femei care sunt în aceeași situație, care să-mi spună că o să fie bine, că o să văd că va fi bine’, a adăugat ea.
Cine îi este alături în această perioadă
Vorbind despre sursele sale de echilibru în această perioadă, Andreea Popescu a subliniat cât de important este sprijinul prietenilor și al credinței.
„Am prietene foarte bune. Mi-a dat Dumnezeu prietene foarte bune, vezi cum e, pierzi pe-o parte, dar câștigi pe alta. Să știi că prin situațiile dificile în viață, nu neapărat a mea, dar prin situații dificile în viață trecem cu ajutorul prietenilor. Dumnezeu are însă cel mai important rol, nimic fără El. Ai nădejde că lucrurile se vor așeza și nu disperi, nu ajungi într-o poziție de disperare’, a mai spus Andreea Popescu pentru sursa menționată anterior.
CITEȘTE ȘI: Cât de mare este averea lui Chuck Norris: Cine va beneficia de pe urma ei
Ce spune despre presupusa idilă cu Dan Alexa
Întrebată despre zvonurile care au circulat în ultima perioadă, inclusiv cele legate de numele lui Dan Alexa, Andreea Popescu a transmis că va face clarificări atunci când va simți că este momentul potrivit.
„O să vină și momentul în care voi putea fi mai deschisă, dar cu respect față de toate persoanele implicate, că nu aș avea de ce să mă scot pe mine în vreun fel sau ceva. Nu, chiar nu aș avea niciun motiv. O să vedem ce ne rezervă viitorul, mi-ar plăcea să bag un ochi pe gaura cheii să văd ce-mi rezervă viitorul, dar nu am această putere, așa că ne lăsăm surprinși. Știi că dacă te gândești că e ceva nașpa în viitor, poți să schimbi ceva, dar vezi tu… trebuie și asumare în viață’, a mai spus Andreea Popescu pentru Spynews.ro.
Comentarii:









