Rod Stewart a scăpat la limită dintr-o situație periculoasă: A fost nevoie să i se administreze oxigen în fața publicului. Cântărețul britanic Rod Stewart a fost nevoit să întrerupă un concert într-un oraș situat la altitudine mare din Utah, SUA, după ce a fost pe punctul de a leșina, au relatat mass-media americane, printre care FOX News și NBC.
Se pare că cântărețul în vârstă de 81 de ani se afla pe scenă în orașul West Valley, situat la o altitudine de peste 1.300 de metri. Vineri, Rod Stewart și-a întrerupt brusc concertul, făcând un semn echipei sale, după care asistentul său i-a pus o mască de oxigen.
CITEȘTE ȘI: Chef Nicolai Tand știe care sunt prioritățile: „Nevasta e mai importantă decât copiii, cumva”
După ce s-a simțit mai bine, cântărețul a declarat că a fost la un pas de a-și pierde cunoștința, dar a subliniat că „spectacolul trebuie să continue”.
🚨 EXCLUSIVE: Rod Stewart had a rough show in Utah … doubling over in discomfort during the set – and needing puffs from an oxygen tank onstage. pic.twitter.com/iT0idEp86t
— TMZ (@TMZ) June 21, 2026
Rod Stewart susține concerte în cadrul turneului său „One Last Time”. Următorul său concert este programat pentru 31 iulie în Wantage, New York. Anterior, cântărețul a anulat un concert în San Diego, California, din cauza unei laringite, reamintește BTA.
În decembrie anul trecut, în cadrul turneului său european, Rod Stewart a susținut primul său concert în Bulgaria și a demonstrat o formă excelentă în fața numeroșilor săi fani.
Comentarii:









