LIFESTYLE

Rod Stewart a scăpat la limită dintr-o situație periculoasă: A fost nevoie să i se administreze oxigen în fața publicului (VIDEO)

Rod Stewart a scăpat la limită dintr-o situație periculoasă: A fost nevoie să i se administreze oxigen în fața publicului. Cântărețul britanic Rod Stewart a fost nevoit să întrerupă un concert într-un oraș situat la altitudine mare din Utah, SUA, după ce a fost pe punctul de a leșina, au relatat mass-media americane, printre care FOX News și NBC.

Se pare că cântărețul în vârstă de 81 de ani se afla pe scenă în orașul West Valley, situat la o altitudine de peste 1.300 de metri. Vineri, Rod Stewart și-a întrerupt brusc concertul, făcând un semn echipei sale, după care asistentul său i-a pus o mască de oxigen.

CITEȘTE ȘI: Chef Nicolai Tand știe care sunt prioritățile: „Nevasta e mai importantă decât copiii, cumva”

După ce s-a simțit mai bine, cântărețul a declarat că a fost la un pas de a-și pierde cunoștința, dar a subliniat că „spectacolul trebuie să continue”.

Rod Stewart susține concerte în cadrul turneului său „One Last Time”. Următorul său concert este programat pentru 31 iulie în Wantage, New York. Anterior, cântărețul a anulat un concert în San Diego, California, din cauza unei laringite, reamintește BTA.

CITEȘTE ȘI: Cum decurge viața în familia lui Cristi Borcea și a Valentinei Pelinel: Peste ce nu trec niciodată când vine vorba de copiii lor

În decembrie anul trecut, în cadrul turneului său european, Rod Stewart a susținut primul său concert în Bulgaria și a demonstrat o formă excelentă în fața numeroșilor săi fani.

Citeste mai mult
Comentarii: